בית
/
אטרקציות
/
הגן הבוטני האוניברסיטאי ירושלים

הגן הבוטני האוניברסיטאי ירושלים

google logo
4.3
מבוסס על 7,634 ביקורות גולשים
משתתף במבצע מזמינים מלון ומקבלים המון
אין צורך בהזמנה מראש
צילום של הגן הבוטני האוניברסיטאי ירושליםצילום: הגן הבוטני האוניברסיטאי ירושלים
סגורעד ל- 09:00arrow left more icon
|אנשים לרוב מבלים כאן במשך 0.5-2.5 שעות
מתאים לילדים
חניה חינם
נגיש חלקית

סכום ההטבה בארנק הדיגיטלי (₪100 לאדם) במבצע מזמינים מלון ומקבלים המון 2024:

 • מבוגר - ₪34
 • ילד/סטודנט/אזרח ותיק - ₪29
הגן הבוטני האוניברסיטאי הוא הגדול בישראל ומשתרע על מאה ועשרים דונם של צמחיה ירוקה, פורחת, נושמת ומגוונת בלבה של ירושלים, ליד קמפוס גבעת רם של האוניברסיטה העברית

צמחיה ירוקה, פורחת, נושמת ומגוונת בלבה של ירושלים

הגן הבוטני מכיל את אוסף הצמחים החיים הגדול והעשיר ביותר בישראל ובמזרח התיכון: הזנים השונים מוצגים בשש חלקות נפרדות על פי אזור מוצאם הגיאוגרפי– אפריקה הדרומית, אירופה, אמריקה הצפונית, אוסטרליה, דרום-מערב ומרכז אסיה והים התיכון. כל אחת מהחלקות מדמה את הנוף הצומח באזור אותו היא מייצגת, ולכן לאורך כל עונות השנה אפשר למצוא בגן לבלוב ופריחה מרהיבים. הגן משמש גם כמרכז בילוי לילדים, מבוגרים, משפחות וקבוצות, ומתקיימים בו סיורים מגוונים ואירועי תרבות ואמנות עונתיים. למידע נוסף על כל האירועים והפעילויות תוכלו לבקר באתר הבית של הגן הבוטני.  הגן הבוטני פועל בשלושה תחומים עיקריים:

שימור טבע

הגן משמש אכסניה וחוף מבטחים עבור מעל 6,000 מינים וזנים של צמחים מרחבי העולם. בנוסף, בין הצמחים בגן תמצאו מינים כמו מרוות החפים ופעמונית הדורה וליותר משלוש מאות מינים נוספים של צמחים מקומיים, הנמצאים בסכנת הכחדה או שכבר נכחדו בטבע בישראל. בגן מגדלים אותם בגן לצורך שימור, מחקר, ריבוי, תצוגה והוראה ואף שואפים להחזירם לטבע ולהשפיע על המדיניות הציבורית בנושא שימור הטבע. בחלקות הגן מאקלמים צמחים רבים באופן מבוקר ומפיצים אותם בארץ לשימוש בחקלאות, בייעור ובגינון. מלבד האוסף החי, יש בגן הבוטני אוסף זרעים גדול, המשמש לריבוי הצמחים בחלקות הגן ולהפצה בגנים בוטניים ברחבי העולם.

ידע וחינוך

מבוגרים וילדים המבקרים בגן בסיורים מודרכים ובטיולים עצמאיים מגלים את עושרו של עולם הצומח באגן הים התיכון בפרט ובעולם בכלל, ולומדים על תרומתם ותפקידם המכריע של הצמחים בהתפתחות האנושות מבחינה פיזית ותרבותית כאחד, ועל החשיבות של שימור הטבע. בנוסף, מתקיימים בגן לאורך השנה אירועי תרבות ופעילויות פנאי בנושאים בוטניים ואומנותיים מגוונים. בית הספר לגינון ונוף הפועל בתחומי הגן הבוטני, מכשיר גננים מקצועיים ומקיים קורסים שונים בתחום מדעי הבוטניקה גם לקהל הרחב.

קהילה

הגן הבוטני מקיים תא סביבתי בו שותפים עשרות ארגונים ויזמים ירושלמים, הפועלים לקידום אורח חיים מקיים ולמען שמירה על איכות הסביבה. זהו מקום מפגש בין הטבע לאדם, בו האדם מתקרב לעולם הצמחים ולומד להכירו ולשמור עליו. בגן פועלות תכניות חברתיות וקהילתיות מגוונות - קבוצות גינון טיפולי, שיקום תעסוקתי, מתנדבים, מלגאים מגנים בוטניים בעולם, סיורים מונגשים, פעילויות לגיל השלישי, חווה חקלאית ועוד. אנו מזמינים ילדים ומבוגרים מכל רקע וגיל וליהנות מהיופי והרוגע של הגן ולקחת חלק בפעילויות המגוונות המתרחשות בו, ומשתמשים בצמחים על מנת להעשיר את חייהם של תושבי העיר ולבנות גשרים בין חלקיה המגוונים.

לעמודי אטרקציות - קמפיין קיץ 2024
google logo

ביקורות גוגל

4.3
מבוסס על 7,634 ביקורות גולשים
 • יודקה yudkey
  יודקה yudkey
  3 באוקטובר 2023

  הגן הבוטני מומלץ למשפחות עם ילדים. מתקיימות פה הפעלות וסדנאות למידה לילדים. למבוגרים לא אטרקציה. נחמד ולא יותר. המקום יכול להיות פורח יותר ומתוחזק יותר. "קפית" - בית הקפה הצמוד לכניסה יקר מאוד. הפיצה לא משהו , המחיר כן...

 • חזי אינט
  חזי אינט
  16 בספטמבר 2023

  מקום מהמם לבילוי משפחתי וזוגי כולל טיול רגלי נעים, עצירה בקפית וסיום בחנות בוטיק למתנות וכל מני. ממש כיף!

 • Avi L
  Avi L
  23 ביוני 2023

  מקום יפהפה ומעשיר. מידי פעם עושים אירועי שמחות בכניסה וזה מעט מעיב על הפסטוראליות שבביקור.

 • Haim Nahon
  Haim Nahon
  5 באוקטובר 2023

  טיול רגוע ונעים בטבע יפה שמשתנה בכל עונה. לא לפספס את החממה

 • Adi Barak-Zinger
  Adi Barak-Zinger
  21 באוגוסט 2023

  ממש מושקע שווה ללכת היינו ביום חם, יש מספיק צל ומתזים של מים לרענן את האנשים.

מידע נוסף
 • address iconהגן הבוטני, זלמן שניאור 1, ירושלים, ישראל
 • מעבר לאתר של google map
 • מעבר לאתר שלאתר אינטרנטarrow
מידע נוסף