בית
/
אטרקציות
/
תיירות הרובע היהודי

תיירות הרובע היהודי

נגיש
משתתף במבצע מזמינים מלון ומקבלים המון
הגעה ספונטנית תתאפשר ע"ב מקום פנוי

סכום ההטבה בארנק הדיגיטלי (₪100 לאדם) במבצע מזמינים מלון ומקבלים המון:

 • בית הכהנים, הרובע ההרודיאני (יפתח ב28.7) - ₪28
 • הגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון - ₪28
 • בית כנסת החורבה - ₪18
 • הבית השרוף - ₪18
 • בית פלוגת הכותל - ₪18
 • סיור מודרך ברובע היהודי – 3000 שנה בשעתיים  - ₪42
 • משקפות VR מציאות מדומה בגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון  - ₪42
 • כרטיס משולב למספר אתרים 2/3/4 - ₪51/56/61 (בהתאמה)
  (האתרים הכלולים בכרטיס המשולב: בית כנסת החורבה, הגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון, הבית השרוף, בית פלוגת הכותל)

ההטבה תתבצע בעת הביקור, בהצגת הברקוד.

מידע אתרי תיירות

שעות פתיחה- ימים א'- ה', בין השעות 09:00-17:00

הרובע ההרודיאני

באתר הרובע ההרודיאני אנו זוכים למבט בלתי שגרתי על חיי היום יום של עשירי ירושלים ערב חורבן המקדש השני, לפני כאלפיים שנה: חדרי המגורים שעוטרו בפרסקאות (ציורי קיר) צבעוניים, הרצפות שעוטרו בפסיפסים נאים, מקוואות הטהרה הרבים המעידים אולי על מגורי כהנים, שולחנות האבן המעוטרים שעליהם נחו הצלחות עמוסות התקרובת, קנקני היין וכוסות האבן הכבדות. האתר חודש בשנת 2024 והביקור בו עוטף את המבקרים בחוויית תאורה ייחודית עם אוזניות אישיות, כחלק ממיצג מרהיב המספר את סיפור המקום. 
 

כתובת: רחוב הקראים 1, הרובע היהודי, ירושלים. 

הגן הארכיאולוגי

בימי הבית השני בנה המלך הורדוס את רובו של הכותל המערבי באבנים שאורך הגדולה שבהן מגיע לכמעט 14 מ'. לאחר מות הורדוס נסלל רחוב מרשים ורחב שעלה מבריכת השילוח שבעיר דוד לעבר הכותל המערבי, וממנו עלו להר הבית באמצעות מחלף אבן אדיר ממדים הקרוי היום בשם קשת רובינסון. מחלף זה מחזיק בשני "שיאי גינס" של העולם העתיק: זהו המחלף הקדום ביותר בעולם והוא גם מחלף האבן הגדול ביותר שנבנה באימפריה הרומית. בחפירות הכותל הדרומי תוכלו להבחין בשער העיר מימי בית ראשון, בשערי מתחם הר הבית ההרודיאני, במקוואות ציבוריים ופרטיים וכן בבתים מתקופות שונות בתולדות העיר. 


מרכז דוידסון – כשתכנסו למוזיאון תבחינו בקירות קדומים המקיפים אתכם שכן המוזיאון שולב בטוב טעם בתוך מרתפי ארמון אומאי בן 1300 שנה. המוזיאון החדיש והמקורה, שנחנך ב-2023, מציג את סיפורו של האתר ואת סיפורה של ירושלים הקדומה בטכנולוגיות מתקדמות וחדשניות. במקום תוכלו לצפות במיצג חווייתי על הר הבית, באוסף ארכיאולוגי ייחודי, בסרטים, שחזורים והדמיות ולהתנסות בעמדות הפעלה עצמית שבהן חידונים, סרטונים קצרים, משחקי שירי ירושלים ועוד.

כתובת: רחוב מעלות הרב גורן 1, הרובע היהודי, ירושלים. 

בית הכנסת החורבה

בית הכנסת הקרוי גם בשם בית יעקב או רבי יהודה החסיד, נחנך ב-1864, אך פוצץ על ידי הירדנים במלחמת העצמאות, סמוך לנפילת הרובע היהודי באייר תש"ח (מאי 1948). גם לאחר איחודה של ירושלים במלחמת ששת הימים הוא נותר בהריסותיו, עד שבראשית שנות האלפיים החליטה ממשלת ישראל להקימו מחדש, והוא נחנך ב-2010. בעת ביקורכם בו תוכלו להתרשם מיופיו המיוחד של חלל בית הכנסת, לראות את ארון הקודש שהוא מהגבוהים בעולם, לבקר בקומת הארכיאולוגיה במרתף ולטפס לעבר הכיפה שם ממתינה לנו תצפית מרהיבה על העיר העתיקה סביב סביב.

כתובת: רחוב היהודים 91, הרובע היהודי, ירושלים. 

בית פלוגת הכותל

פלוגת הכותל הוקמה בתקופת המנדט הבריטי, ב-1937, על ידי תנועת בית"ר, במטרה להגן על היהודים ההולכים אל הכותל המערבי מפני התנכלויות הערבים שהלכו והתרבו באותן שנים. ב-1938 סגרו הבריטים את מרכזה של הפלוגה ברובע, אך שמונים שנה לאחר מכן נפתח המקום מחדש והפעם כמוזיאון מרגש המספר את סיפורם הנשכח של הצעירים והצעירות שהקדישו את שנותיהם היפות ביותר למען עמם.

כתובת: רחוב היהודים, פינת פלוגת הכותל, הרובע היהודי, ירושלים.

הבית השרוף

הוא העדות הראשונה שנחשפה אי פעם בירושלים לחורבן העיר בימי הבית השני. ירידה למעבה האדמה תוביל אתכם למרתפו של בית, שבו התגלו כלי אגירה ובישול, תנורים וכלי יום יום ואפילו ראש חנית, המכוסים בפיח החורבן. על משקולת אבן שהתגלתה כאן חרוט שמה של משפחת הכהנים קתרוס המוכרת מן המקורות. באתר מוצג סרט דרמטי המחזיר את המבקר בזמן אל חג הפסח האחרון שלפני החורבן, ומציג את האירועים הטראגיים דרך סיפורה של משפחת כהנים ירושלמית.

כתובת: רחוב תפארת ישראל 2, הרובע היהודי, ירושלים 

סיור מודרך ברובע-3000 שנה בשעתיים

בואו לטייל בין 3000 שנה תוך שעתיים!
חוויה של פעם בחיים 
כניסות נסתרות, נקודות תצפית מרהיבות ומפגש עם המקומות הכי יפים ומרגשים ברובע היהודי.
משך הסיור: כשעתיים, הסיור כולל: הדרכה ברובע, כניסה ל2 אתרי תיירות נבחרים: בית הכנסת החורבה והגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון. 

כתובת נקודת מפגש: שער יפו, סיום: אזור הכותל המערבי. 

יש צורך בשריון מקומות בטל' -  072-3932798

חווית משקפות VR מציאות מדומה בגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון

בואו לחוות את הפלא המדהים של בית המקדש –  תחזרו אחורה בזמן ותחוו מחדש את תהילת בית המקדש מתקופת בית שני ועד העיר העתיקה של היום באמצעות משקפות VR . החוויה ממוקמת בגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון, הכרטיס כולל ביקור באתר. 

כתובת: רחוב מעלות הרב גורן 1, הרובע היהודי, ירושלים

ביקור משולב באתרים נבחרים ברובע היהודי מתוך מגון אתרים

2/3/4 אתרים:

 • הגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון
 • בתי הכהנים הרובע ההרודיאני
 • בית הכנסת החורבה
 • הבית השרוף
 • בית פלוגת הכותל 
   
מידע נוסף
 • address iconהרובע היהודי, ירושלים
phone072-3932798
מידע נוסף
 • address iconהרובע היהודי, ירושלים
phone072-3932798